Rewolucja technologiczna w branży firm audytorskich

Czy branżę firm audytorskich czeka rewolucja technologiczna? TAK!
Więcej o tym w naszym komentarzu na Infor.pl

☑️ Rewolucja technologiczna w branży będzie kolejnym czynnikiem mającym wpływ na ruchy konsolidacyjne na rynku firm audytorskich - koszty zakupu rozwiązań informatycznych, wdrożenia i przeszkolenia pracowników, mogą przekroczyć możliwości mniejszych firm, które będą wolały połączyć się z większymi podmiotami i w ramach sieci mieć dostęp do wymaganego standardu badania.

☑️ Podobnie jak w wielu innych branżach rewolucja technologiczna, podyktowana będzie głównie wymaganiami klientów, którzy wdrażając nowe rozwiązania w swoich firmach, zwłaszcza te związane z gromadzeniem i analizą danych, będą oczekiwać tego także od swoich partnerów biznesowych, poza tym mogą oczekiwać bardziej kompleksowego audytu, opartego na całościowym podejściu do badania danych, a nie tylko na analizie próbek substantywnych.

☑️ Można również spodziewać się, iż regulator określi w tym zakresie nowe standardy, nakazujące wszystkim firmom wdrożenie różnego rodzaju narzędzi informatycznych, algorytmów do obsługi i analizy większych baz danych.

Caly artykuł dostępny na:

https://ksiegowosc.infor.pl/vademecum/ksiegowi-rewidenci/4568264,Rewolucja-technologiczna-w-branzy-firm-audytorskich.html?force=1